https://ydyo.iyte.edu.tr/Genel Bilgi

 

Modern Diller Birimi olarak enstitümüzün tüm öğrencilerine zorunlu ingilizce derslerinin yanı sıra seçmeli olarak Fransızca, Japonca, İspanyolca ve Rusça derslerini sunmaktayız. Dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerilerinin farklı seviyelerde geliştirmesini sağlamak amacıyla oluşturduğumuz derslerimizde, aynı zamanda öğrencilerimizin öğrendikleri dilin kültürünü tanımalarını da sağlıyoruz.

Modern Diller Birimi dersleri organize etmek, akademik takvimi hazırlamak, öğrencilerin derslerden en yüksek verimi alabilmelerini sağlamak için derslerin içeriğini zenginleştirmek, öğrenci ve öğretim elemanlarının talepleri doğrultusunda öğrencilerin gereksinim duydukları her alanda destek vermek üzere çalışmalar yapmaktadır.

Yabancı Diller Yüksekokulu olarak Enstitümüz Lisans 1. sınıf öğrencilerine ilk iki dönem, Mimarlık ve Şehir Bölge Planlama Lisans 2. sınıf öğrencilerine üçüncü dönem, Gıda Mühendisliği 3. sınıf öğrencilerine 5. dönem ve  Makine Mühendisliği Lisans 3. sınıf öğrencilerine altıncı dönem İngilizce dersleri vermekteyiz.

Ayrıca ikinci sınıftan itibaren tüm öğrencilerimiz Fransızca, Japonca, İspanyolca ,Rusça ve Almanca derslerinden istediklerini seçerek çalışabilmektedirler.

Birim Öğrenci İşleri: Gamze YUNUS Ofis : 107 Tel: +90 232 7506418-7506400