Genel Bilgi

Modern Diller Birimi olarak enstitümüzün tüm öğrencilerine zorunlu İngilizce derslerinin yanı sıra seçmeli olarak sunmaktayız. Dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerilerinin farklı seviyelerde geliştirmesini sağlamak amacıyla oluşturduğumuz derslerimizde, aynı zamanda öğrencilerimizin öğrendikleri dilin kültürünü tanımalarını da sağlıyoruz.

Modern Diller Birimi dersleri organize etmek, akademik takvimi hazırlamak, öğrencilerin derslerden en yüksek verimi alabilmelerini sağlamak için derslerin içeriğini zenginleştirmek, öğrenci ve öğretim elemanlarının talepleri doğrultusunda öğrencilerin gereksinim duydukları her alanda destek vermek üzere çalışmalar yapmaktadır.

Yabancı Diller Yüksekokulu olarak Fakültelerin eğitim planlarında zorunlu ingilizce dersleri (ENG 101–ENG 201–ENG 301–ENG 302) Enstitümüz Lisans 1. sınıf öğrencilerine ilk iki dönem, Mimarlık, Şehir Bölge Planlama ve Endüstriyel Tasarım Lisans 2. sınıf öğrencilerine üçüncü dönem, Gıda Mühendisliği, Biyomühendislik ve Fotonik 3. sınıf öğrencilerine 5. dönem ve  Makine Mühendisliği, Enerji Sistemleri Müh. ve Malzeme Bilimi ve Mühendisliği  Lisans 3. sınıf öğrencilerine altıncı dönem İngilizce dersleri vermekteyiz.

Seçmeli dil dersleri olarak JAPONCA, ÇİNCE  ve ALMANCA 2. sınıftan itibaren alınabilmektedir.

 

Birim Öğrenci İşleri: Gamze YUNUS  Tel: +90 232 7506418-7506400